Już po raz 27, tradycyjnie na dzień przed ogłoszeniem zwycięzców Oscarów, przyznano Złote Maliny - nagrody dla najgorszych filmów minionego roku. Najwięcej nagród w tym roku zdobył
"Nagi instynkt 2", który "triumfował" w kategoriach: najgorszy film, najgorsza aktorka (
Sharon Stone), najgorszy sequel i najgorszy scenariusz.
Trzy nagrody otrzymała komedia braci Wayans zatytułowana
"Little Man". Film zdobył Maliny w kategoriach: najgorszy aktor, najgorszy ekranowy duet i najgorszy remake.
Dwie Złote Maliny przypadły w udziale
"Kobiecie w błękitnej wodzie". Film
M. Nighta Shyamalana otrzymał nagrody w kategoriach: najgorszy aktor drugoplanowy i najgorszy reżyser.
Pełna lista "wyróżnionych" filmów i artystów
NAJGORSZY FILM "Nagi instynkt 2" NOMINACJE
"BloodRayne" "Kobieta w błękitnej wodzie" "Little Man" "Kult" NAJGORSZY AKTOR Marlon Wayans i
Shawn Wayans -
"Little Man" NOMINACJE
Tim Allen -
"Śnięty Mikołaj 3",
"Na psa urok",
"Zoom" Nicolas Cage -
"Kult" Dan Whitney -
"Larry, the cable guy" Rob Schneider -
"The Benchwarmers",
"Little Man" NAJGORSZA AKTORKA Sharon Stone -
"Nagi instynkt 2" NOMINACJE
Hilary Duff i
Haylie Duff -
"Material Girls" Lindsay Lohan -
"Całe szczęście" Kristanna Loken -
"BloodRayne" Jessica Simpson -
"Pracownik miesiąca" NAJGORSZY AKTOR DRUGOPLANOWY M. Night Shyamalan -
"Kobieta w błękitnej wodzie" NOMINACJE
Danny DeVito -
"Wesołych świąt" Ben Kingsley -
"BloodRayne" Martin Short -
"Śnięty Mikołaj 3" David Thewlis -
"Nagi instynkt 2" NAJGORSZA AKTORKA DRUGOPLANOWA Carmen Electra -
"Komedia romantyczna",
"Straszny film 4" NOMINACJE
Kate Bosworth -
"Superman: Powrót" Kristin Chenoweth -
"Wesołych świąt",
"Różowa pantera",
"RV: Szalone wakacje na kółkach" Jenny McCarthy -
"John Tucker musi odejść" Michelle Rodriguez -
"BloodRayne" NAJGORSZY EKRANOWY DUET Shawn Wayans i albo
Kerry Washington albo
Marlon Wayans -
"Little Man" NOMINACJE
Tim Allen i
Martin Short -
"Śnięty Mikołaj 3" Nicolas Cage i jego strój -
"Kult" Hilary i
Haylie Duff -
"Material Girls" Piersi
Sharon Stone -
"Nagi instynkt 2" NAJGORSZY REMAKE LUB ZRZYNKA Z INNEGO FILMU "Little Man" NOMINACJE
"Różowa pantera" "Posejdon" "Na psa urok" "Kult" NAJGORSZY PREQUEL ALBO SEQUEL "Nagi instynkt 2" NOMINACJE
"Agent XXL 2" "Garfield 2" "Teksańska Masakra Piłą Mechaniczną: Początek" "Śnięty Mikołaj 3" NAJGORSZY REŻYSER M. Night Shyamalan -
"Kobieta w błękitnej wodzie" NOMINACJE
Uwe Boll -
"BloodRayne" Michael Caton-Jones -
"Nagi instynkt 2" Ron Howard -
"Kod Da Vinci" Keenen Ivory Wayans -
"Little Man" NAJGORSZY SCENARIUSZ "Nagi instynkt 2" -
Leora Barish i
Henry Bean NOMINACJE
"BloodRayne" -
Guinevere Turner "Kobieta w błekitnej wodzie" -
M. Night Shyamalan "Little Man" -
Keenen,
Marlon i
Shawn Wayansowie "Kult" -
Neil LaBute NAJGORSZY FILM UDAJĄCY RODZINNĄ ROZRYWKĘ "RV: Szalone wakacje na kółkach" NOMINACJE
"Wesołych świąt" "Garfield 2" "Śnięty Mikołaj 3" "Na psa urok"