PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=35185}

Idź i patrz

Idi i smotri
8,2 19 095
ocen
8,2 10 1 19095
8,7 15
ocen krytyków
Idź i patrz
powrót do forum filmu Idź i patrz

Czy to jest Głasza? Czy coś mi umknęło i jeśli nie ona to co się stało z Głaszą?

Ja ten film kiedyś musiałem widzieć bo scena ostatnia z strzelaniem do zdjęcia Hitlera, ja tą scene kiedyś widziałem, dawno, za małolata z podstawówki.
Film mocny, bez propagandy.
Nie przyłącze się do Zychowicza czy do Ziemkiewicza, którzy analizowali błędy Becka, Rydza-Śmigłego i czy powinniśmy z Wehrmachtem iść na Moskwę czy nie, czy z jakimś pociotkiem Romanowów.....zostawiam to !!!

ocenił(a) film na 7
Irish_Americ

To nie ona. Przecież widać, że to zupełnie inna, starsza aktorka. Co się stało z Głaszą, nie wiadomo, jej wątek nie był kontynuowany.

skorn

Może reżyserowi własnie o to chodziło aby przedstawić to co się działo z milionami osób podczas wojny?...znikali bez śladu i do dziś nikt nie wie jak zakończyli swoje życie...Głasza to jedna z głownych bohaterek nie możliwe żeby jej nagle znikniecie z filmu było skonczone "ot tak bez celu"
film jest mocny i ma tyle ukrytych motywów pod symbolami...za każdym razem jak go oglądam coś nowego zauważam

Irish_Americ

tak to jest Głasza. przecież on nawet mówi do niej coś takiego : " kocham cię ...ale odejdź" to jest Głasza która znalazła oddział i przyszła do wsi wraz z nim

jurand_filmweb

Moim zdaniem to jakaś jego wizja. A mówi do niej "kochać... rodzić dzieci", czyli to co ona mu wcześniej mówiła.

ocenił(a) film na 8
jurand_filmweb

to nie ona, w ogole nie podobna
mnie sie zdaje ze to mogla byc ta matka co wyszla przez okno po chlopaku, a potem ja zapakowali na ciezarowke

ocenił(a) film na 8
uncut

To nie ona, tamta była całkowicie inaczej ubrana. Ja się zastanawiałam na co jej ten gwizdek...

ocenił(a) film na 8
nova

niby tak, ale mogli ja wyrzucic z ciezarowki na golasa i jakis gosciu mogl jej dac swoja marynarke

ocenił(a) film na 10
nova

Jeden z Niemców miał ten gwizdek. Wepchneli jej do ust i dali kopa na dowidzenia. I tak szła bez życia z tym gwizdkiem.

ocenił(a) film na 9
Irish_Americ

Oczywiście, że to była ona

ocenił(a) film na 10
lew890

To nie była ona. To była matka tego dziecka które niemcy wrzucili spowrotem do stodoły a ją wywlekli dla żołnierzy.

ocenił(a) film na 9
BazieStook

Dzięki za odpowiedź, jak kiedyś powtórzę seans, to skupię się na tek kwestii

ocenił(a) film na 10
lew890

Swoją drogą szkoda, ze jej wątek nie był kontynuowany, bo miałem nadzieję, że jeszcze się pojawi. Ale może właśnie o to chodziło, żeby pokazać że podczas wojny ktoś jest i zaraz potem go nie ma i nic nie wiadomo.

ocenił(a) film na 10
lew890

Oczywiście, że to nie Głasza tylko jedna z matek, która wyszła przez okno z dzieckiem. Dziecko wrzucili spowrotem a ją zawlekli do ciężarówki. Jak oglądałeś ten film.

BazieStook

Dla mnie to Głasza. Nie ma na czole napisane że to matka tego dziecka. Już na bagnach jak odprowadzała Florę gdy szedł na "akcję" to trzymała jakieś dziecko, może sierotę? Flora też miał być jakimś sąsiadem ze wsi, potem zaraz wnuczkiem tego chłopa, sytuacja zmieniała się dramatycznie. Może wyszli z bagien albo odkryli ich tam? I potem w tej wsi jak Niemcy nawoływali mieszkańców "tamtej" wsi z dokumentami itd, Flora wybiega i krzyczy "gdzie idziecie?! zabiją was", może rozpoznał tych z bagien.
Kolejna sprawa, jak szukałem czegoś o aktorce, to w google grafika wyskakuje obraz ze sceny z gwizdkiem, a na koniec po prostu jako dopełnienie: na początku ukazani młodzi, niewinni, z marzeniami (kochać, dzieci rodzić), a na końcu oboje totalnie zniszczeni.

BazieStook

To Ty słabo oglądałeś jeśli nie rozumiesz tej sceny, to jest ona. Cała ta "dyskusja" tutaj pokazuje właśnie jak znakomity jest to film. Ludzie nie dowierzają, że to może być ona... Właśnie o to w tym chodzi, to jak na dłoni pokazuje co wojna robi z ludźmi, zmieni ich nie do poznania...

ocenił(a) film na 10
Slavo1705

Nie wiem, no ona wyglądała jak zupełnie inna kobieta jak ją z tej szopy wyciągali. Może to ona, może nie, nie ma znacenia - film jest mocarny.

ocenił(a) film na 7
Slavo1705

facet lecz się na głowę. to zupełnie inna osoba. to ta kobieta, którą wciągnięto do ciężarówki pod koniec filmu. w tym czasie jeden z niemców gwizdał w ten sam gwizdek, który ona trzymała w ustach. po co wmawiasz głupoty innym.

ocenił(a) film na 7
Irish_Americ

To nie ona. To inna twarz inne oczy. Inna osoba. Inne rysy twarzy. To osoba, ktora zostaje wciagnieta do ciezarowki w jednej z koncowych scen.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones