PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=487857}

Mleko

Süt
6,3 884
oceny
6,3 10 1 884
6,2 9
ocen krytyków
Mleko
powrót do forum filmu Mleko

Cudowny film.

ocenił(a) film na 7

Udowadnia, że nie słowa są najważniejsze. Jednak jest to film dla wrażliwych ludzi,
mających skłonność do zadumy, bo zdaję sobie sprawę z tego, że ekstrawertyków może
zanudzić.
Chciałam jeszcze powiedzieć, że Turcy są dla mnie mistrzami w przedstawianiu życia zwykłych,
przeciętnych ludzi. Tak w filmie jak i w literaturze (patrz: Orhan Pamuk oraz Elif Safak).

theobserver

Aż się musiałam zalogować. Właśnie film leci na Kulturze i przykro mi, bo tak bardzo czekałam a teraz zaraz chłonąć każdą scenę, upajać się powolnością siedzę i piszę te słowa, spoglądając od czasu do czasu w ekran. Kino nadmiaru słów, akcji, traktujące o zwykłych ludziach i zwykłych sprawach jest mi bardzo bliskie. Ostatnio zakochałam się w dwóch obrazach "Pewnego razu w Anatolii" i "Akacje" w obu fabuła jest delikatnie zawiązana, nie ma akcji a słowa padają z rzadka. Niby wszystkie części składowe są i w obrazie Mleko, ale niestety ja się na ten film akurat nie biorę. We wspomnianych przeze mnie tytułach też się niewiele działo, ale jakże się tam nie działo pięknie i z sensem. Nie wystarczą piękne kadry widocznie. No ale zaraz, zaraz jakby się coś zaczynało dziać:)
Pozdrawiam serdecznie polecając mocno "Pewnego razu w Anatolii" i "Akację"

ocenił(a) film na 6
papryka79

dzięki za propozycje filmów, "Pewnego razu w Anatolii" miałam zamiar obejrzeć, o "Akacji" wcześniej nie slyszałam.
Mam podobne wrażenia, lubię powolne filmy bez akcji, bez słów, ale do pewnego momentu. W końcu nawet cierpliwy widz ma ochotę przewinąć trochę film ;) . W "Mleku" reżyser trochę przesadził w niektórych scenach - gdyby je skrócić chyba byłoby to z korzyścia dla całego filmu. Podobaly mi się krajobrazy, melancholijny nastrój, ujęcia przedstawiające bohaterów najczęściej na drugim planie, jakby dla podkreślenia, że nie są to osoby, które grają pierwszoplanowe role w życiu. Ale czegoś zabrakło. Ciekawa jestem jakie masz wrażenia po obejrzeniu całości.

mizzparadize

Po obejrzeniu całości rozczarowanie filmem pozostało na tym samym poziomie, a nawet wzrosła moja irytacja, bo taki był temat do ogrania taki potencjał nie wprost w tej historii, że aż żal. To grzech zaniechania:)

ocenił(a) film na 4
papryka79

Rety. Zgadzam się. Obejrzałem "Jajko" i chociaż tak mocno urzeczony nie byłem, nie żałuję seansu, a kilka scen było naprawdę niezłych. Tutaj miałem ochotę na więcej, a dostałem zlepek scen, które na zmianę wprowadzały napięcie i rozczarowywały rodzaj takiej powierzchowności, nieraz irytacji - bo urywały zalążek ciekawych wątków. To, co mi się nie podobało to przede wszystkim poruszanie się reżysera po różnych i do tego interesujących tematach, ale zawsze uciekanie od ich rozwijania. Znów nie chodzi o to, aby wszystko nachalnie puentować, ale tutaj niestety odczuwałem rozczarowanie. Szczególnie pod koniec. Teraz przymierzam się do obejrzenia wieńczącego całość "Miodu", który chyba zbierał pochlebne recenzji i mam nadzieję zatrzeć złe wrażenie. Przy czym bardzo lubię Ceylana - autora "Aanatolii" i jednak jego filmy, jak i podobny system pracy - na długich ujęciach, z powolną akcją i z małomównymi postaciami - trafiają do mnie w całości. Aspket małomówności też mi nie przeszkadza, ale również uważam, że w "Mleku" zdjęcia są niepotrzebnie przeciągnięte, a bohater swoją dynamiką wydaje się momentami zagubiony, czego np. oglądając ostatnio np. "Moebiusa" Kim Ki Duka, gdzie nie padają w ogóle słowa - nie odczułem. "Akacji" nie obejrzałem, ale chętnie sięgnę.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones