PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=691676}

Półsłodki ciężar

Obvious Child
6,1 3 124
oceny
6,1 10 1 3124
6,2 8
ocen krytyków
Półsłodki ciężar
powrót do forum filmu Półsłodki ciężar

6/10

ocenił(a) film na 6

Ciekawa forma... naprawdę film ma coś w sobie... oglądałem z zaciekawieniem... postacie niebanalne... film nie kończy się jak zwykle w tego typu sytuacjach... Jednak nie popieram głównego problemu filmu... temat potraktowany zbyt lekko... raczej powinno się z tym walczyć... może dlatego daję 6 a nie 7... trudno moje przekonania wpływają na ocenę filmu... Mimo to polecam.

ocenił(a) film na 2
reptile2006

Ja też jestem świadoma zalet filmu (nieszablonowi bohaterowie, dobre dialogi, trochę humoru) ALE bijące z tej produkcji lekkie podejście do aborcji przysłania mi cały obraz. Nie jestem jakąś wojującą katoliczką, ale uważam ten film za cholernie szkodliwy. Bo co on propaguje? Pieprzcie się na potęgę, o ewentualnych konsekwencjach nie myślcie, bo jak się pojawi problem, to zawsze możecie go wyskrobać. Aborcja jest pokazana jak wizyta u dentysty i usuwanie kamienia na zębach.

Postać przyjaciółki głównej bohaterki, typowej feministki, ogromnie działała mi na nerwy. Nietolerancyjne, lewackie babsko, które zamiast mózgu i serca posiada tylko pochwę i macicę. Nietolerancyjne, bo kilka razy odniosłam wrażenie, jakoby usiłowała wszystkim wciskać swoje rewolucyjne poglądy jako te najbardziej światłe i właściwe. Być może, gdyby nie taka toksyczna przyjaciółka, to główna bohaterka podjęłaby inną decyzję?

ocenił(a) film na 5
krokodylica89

Zgadzam sie z Twoja wypowiedzia calkowicie!
Jest cos w tym filmie co zacheca,ale w momencie jak pojawia sie watek aborcji automatycznie mnie odrzuca i wrecz bulwersuje!

ocenił(a) film na 6
kingofpeace

a ja absolutnie nie poczułam się zbulwersowana tym podejściem, co więcej ten film pokazuje,że jest to normalne,że nasze mamy to zrobiły,że rówieśnice to robią i nie jest to przestępstwem,a gotowością lub brakiem gotowści,a przede wszytskim nie jest zbrodnią i nie zamyka nie tylko relacji między ludzkich,ale poprzez zrozumienie i szacunek dla decyzji pogłębia je czasem.

ocenił(a) film na 5
Sylwia__G

uwazasz,ze aborcja jest normalna?!! Ze kazdy ma prawo tego dokonac?
Przepraszam bardzo, ale Twoja wypowiedz a raczej zdanie na ten temat wydaje mi sie totalnym absurdem.Jak zabojstwo moze nie byc zbrodnia i moze poglebiac relacje czy pozwolic dojrzec czlowiekowi ??! Do czego dojrzec? Do tego,ze przez kolejne nascie lat moze balowac i nie martwic sie o pieluchy,obiad,zarobki?

ocenił(a) film na 6
kingofpeace

To jest Twoja opinia. Dla mnie to decyzja każdej kobiety podejmowana przez nią świadomie i wymaga wiele dojrzałości i odwagi. Szanuj innych.
Może nie każdy chce "martwić się o pieluchy, obiad,zarobki" :) .

kingofpeace

Twoje podejście do aborcji jak do zabójstwa jest urocze :)

ocenił(a) film na 2
Sylwia__G

"ten film pokazuje,że jest to normalne" - i właśnie to jest przerażające :)
Właśnie to miałam na myśli, kiedy pisałam o lekkim podejściu i pokazaniu aborcji jako usuwania kamienia u dentysty.

ocenił(a) film na 6
krokodylica89

Bo ciąża niechciana się ludziom przytrafia- tak jak próchnica. Nikt nie jest doskonały. Nie jesteś gotowa na dziecko- miej wybór. Nie oceniaj, bo nie jesteś oceniana. To jest trudna decyzja, ale osobista i podejmuje ją za siebie kobieta w takiej sytuacji. I nikt tu nie mówi o aborcji co roku, tylko o przypadkowej, niechcianej ciąży bo jesteśmy tylko ludzmi.

Sylwia__G

Muszę się z Tobą zgodzić.
Większość dewotek i tak Ciebie zakrzyczy, uważają, że ochrona zygoty jest ważniejsza, niż ochrona tych "narodzonych" jak już się urodzi, to niech zdycha z głodu lub na choróbska, ew oddamy je pod opiekę pedofilom, jak pokazuje ostatni przykład takiego opiekuna gliniucha z wydziału do spraw nieletnich, który stworzył rodzinę zastępczą jak piekło, nad jednym dzieciakiem się znęcał drugie 13-letnie dymał i machnął temu dziecku dzieciaka.Teraz ta 14-latka zamiast usunąć zalążek zmarnuje swoje życie i tego jeszcze nienarodzonego również, bo tak chcą cioty dewoty. Pilnujcie własnych macic i róbcie co chcecie, ale z własnymi od cudzych z daleka.

ocenił(a) film na 1
lesli_2

Masz rację powinni bardziej troszczyć się o narodzonych co nie zmienia faktu ze ta jak ty ją nazwałeś ,,zygota'' jest już pełnoprawną istotą ludzką.Gwałciciel powinnien być ukarany a nie to dziecko,dziecko może się urodzić i zostać nawet oddane do domu dziecka lub po prostu wychowa jej matka A CO DO ABORCJI

ABORCJA NIE PONIEWAŻ: 1.Depresja-matki dokonujące zbiegu usunięcia płodu są po tym w dużej depresji!
2.Egoistyczne-Dziecko nawet jako najmniejsza przyszłą jednostka pracująca jest wstanie pracować na emeryturę naszą i zmniejszyć niż demograficzny przez kolejne potomstwa a co za tym idzie również pracować dla kraju
3.Dzieciom chorym należy dać szanse ponieważ zawsze jest szansa że wyzdrowieją lub urodzą się zdrowe.
4.Dziecko nie jest winne gwałtowi
5.Zawsze można oddać je do domu dziecka i uniknąć wszystkich z tych punktów i dać jeszcze dziecku rodzinę adopcyjną,których jest wiele i poszukują dziecka któremu dadzą miłość i dobrze nim się zajmą
6.Jest po prostu zabójstwem

Kazilo

1. depresja jest (o ile występuje) krótszym i mniej uciążliwym dla matki skutkiem niż "depresja" po oddaniu narodzonego obcym trauma do końca życia
2. akurat nie dotyczy narodzonych przez dzieci, ale patoli. na patoli to ty będziesz zapierniczał nawet w emeryturze, bo będą brały zasiłki do końca życia
Podając taki przykład gardłuj raczej za tym, żeby usprawnić sys. emerytalny i żeby w końcu każdy zapierniczał sam na swoje emerytury.
3. Powiedz to ludziom którzy czekając na cud cierpieli do końca swojego życia (dłuższego lub krótkiego)
4. No właśnie to zgwałcone też nie jest winne, więc dlaczego je chcesz karać?
5. p. pkt 1, oraz mój wpis o patologicznych rodz. zastępczych
6. pojęcie względne, dla mnie to zalążek z którego może (nie musi) wyrosnąć człowiek lub piesek, a może drzewko, ale co tam ja wiem nie byłem w ciąży i nie będę, dlatego decyzje o tym pozostawiam tym którzy mogą tego doświadczyć.

wprowadzić program np milion plus za samo donoszenie ciąży (przecież jeśli się urodzi, to być może zwróci się państwu w podatkach i innych), wtedy chociaż częściowo się zrekompensuje wszystkie traumy związane z narodzinami, a jeśli nie będzie przykrych przeżyć tylko samo szczęście (jak jest w 99%) to tylko spotęguje taki zastrzyk finansowy takie szczęście i zapewni godne wychowanie i wykształcenie

ocenił(a) film na 6
reptile2006

"Oczywiste dzieci" jak wynika, chyba z trafnego tłumaczenia. Niby dorośli a jednak dalej dzieci - totalny brak odpowiedzialności za swoje czyny - czynię to co czynię - myślenie !? gdzieś tam się pałęta. Przegadany film o okołodupnych sprawach - dosłownie i w przenośni. Mamy w nim znakomitą podpowiedź na znakomity seks i zajście w ciążę z dopiero co poznaną osobą. Odprowadzamy poznaną partnerkę do domu (jest już ciemno) troszkę wypiła więc ją przypiliło, ściąga więc majteczki, kuca i załatwia pilną potrzebę (rzecz dzieje się na ulicy) - stojący obok odprowadzacz, znudzony oczekiwaniem, wydaje z dolnych partii ciała głośne muzyczne dźwięki - tak rodzi się pożądanie, balanga, seksik i zapylenie jajeczka i tu rodzi się problem ale nie do końca bo jak stwierdza jedna z pań: ... żyjemy w patrialchalnym świecie, gdzie banda starców w sukienkach decyduje o naszych cipach i ... problem zostaje rozwiążany - lecimy dalej !!! Zastanawiam się jakaż to komedia toż to dramacicho dające dużo do myślenia - to ciekawy film - 6/10 !!!

Szpila_1308

Swietnie podsumowane!!
Tematu aborcji nawet nie dotykam, poniewaz banda zliberalizowanych mozgow tylko czeka na okazje, zeby niestrudzenie, najczesciej bardzo agresywnie, zademonstrowac wszem i wobec swoje (ale niestety tylko swoje) prawa do wszystkiego!

ocenił(a) film na 1
reptile2006

A CO DO ABORCJI
WYGLĄDA TO TAK jak w życiu zaczynasz dorastać aż stajesz się dorosła więc jesteś człowiekiem.Tak samo ,,zarodek'' to już dziecko tylko jak noworodek nie przypomina jeszcze mężczyzny tak płód nie przypomina człowieka ale to istota ludzka!!!!!Jednak jeśli cie nie przekonałem to nie mów mi że aborcja w ostatnim lub środkowym okresie lub po początkowym kiedy serce zaczyna bić lub mózg pracować{dziecko wykonuje nawet minimalne odruchy więc jest istotą ludzką a nie zwierzęciem z czystej biologii] {WIĘC CZUJE BO DZIECKO JUŻ PO ROZWINIĘCIU Z PŁODU ZACZYNA WYKSZTAŁCAĆ FAŁDY MÓZGOWE}!że nie jest ZABÓJSTWEM.
Dziecko nie mówi ale już są pierwsze odruchy życia-nawet małe skinienie palcem lub ruch ,,rączkom''która jeszcze nie przypomina rączki.

lepsza już od tego jest już antykoncepcja!
ABORCJA NIE PONIEWAŻ: 1.Depresja-matki dokonujące zbiegu usunięcia płodu są po tym w dużej depresji!
2.Egoistyczne-Dziecko nawet jako najmniejsza przyszłą jednostka pracująca jest wstanie pracować na emeryturę naszą i zmniejszyć niż demograficzny przez kolejne potomstwa a co za tym idzie również pracować dla kraju
3.Dzieciom chorym należy dać szanse ponieważ zawsze jest szansa że wyzdrowieją lub urodzą się zdrowe.
4.Dziecko nie jest winne gwałtowi
5.Zawsze można oddać je do domu dziecka i uniknąć wszystkich z tych punktów i dać jeszcze dziecku rodzinę adopcyjną,których jest wiele i poszukują dziecka któremu dadzą miłość i dobrze nim się zajmą
6.Jest po prostu zabójstwem

Kazilo

"... lub ruch ,,rączkom''która jeszcze nie przypomina rączki."
-------------------------------------------------------------------------------- ------
:) ameba też porusza niby nóżkami.
mówimy o aborcji wyłącznie w początkowym okresie, oraz o nawet nazwijmy to zabójstwem z litości uszkodzonego płodu w późniejszym okresie
ale tacy jak ty chętnie skazują wielokrotnych morderców na śmierć, a przecież może stać się cud i taki się zresocjalizuje i będzie (egoistyczne ;) ) pracował na nasze emerytury, a może wymyśli lek na raka itp itd.
cuda to w kościele nie w realnym życiu koleżko

ocenił(a) film na 1
lesli_2

Ja nikogo nie skazuje na śmierć jeśli już to ,,pseudokatolicy'' z którymi katolicy nic nie mają wspólnego tylko że chodzą do jednego miejsca i jedni słuchają a drudzy śpią!.Ale fakt że już czuje to wynika to z tego że jest pełnoprawną istotą ludzką{wynika to z biologii].Chyba to nie kijanka tylko istota ludzka!

ocenił(a) film na 1
Kazilo

TO CO NAPISAŁEM MOŻE JEST OKRUTNE ALE NIEKIEDY TAKIE,,EGOISTYCZNE''ARGUMENTY PRZEMAWIAJĄ!

Kazilo

roślinka typu mimoza też czuje (skoro reaguje na dotyk) też powiesz, że to istota ludzka?
okrutne to może jest to co ja piszę, ale prawdziwe
zostaw tego typu dylematy osobom, które są zainteresowane, ani ty ani ja nigdy nie będziemy w ciąży,

ocenił(a) film na 1
lesli_2

Masz rację,że by zostawić,ale etyka nakazuje mi i mu o tym mówić by nie mieć na sumieniu nikogo.

ocenił(a) film na 1
lesli_2

Roślinka to nie organizm ludzki

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones