PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=853834}

W trójkącie

Triangle of Sadness
6,9 44 104
oceny
6,9 10 1 44104
6,4 57
ocen krytyków
W trójkącie
powrót do forum filmu W trójkącie

Oczywiście bogaci są źli i głupi. To przecież banał. I można się z tego pośmiać - część obserwacji naprawdę trafnych, błyskotliwych i śmiesznych. Ale reżyser chyba nie wiedział, kiedy ma przestać. Powtarzanie dziesiątki razy scen rzygania ani nie było zabawne, ani nic nie wnosiło.

ocenił(a) film na 3
Agatonik

You OK?

ocenił(a) film na 6
K20_9310

A Ty?

ocenił(a) film na 4
Agatonik

W punkt. Nie mogę zrozumieć tych wszystkich ludzi na sali, którzy pokładali się ze śmiechu podczas scen rzygani. Wtf?

winterkilling

to prostu , wiekszosc ludzi w kinie jest przypadkowa , skuszona nieadekwatnymi reklamami dystrybutora. żyganie było ważne

ocenił(a) film na 8
winterkilling

Satyra i komizm sytuacji mogą przyjąć różne oblicza, niektóre również z pozoru obrzydliwe. Jeśli ktoś nie łapie konwencji jest oky, tak jak nie każdego śmieszą żarty o pedofilach na stand-upie

ocenił(a) film na 10
Agatonik

Tam dość dużo działo się w tle tego rzygania...

ocenił(a) film na 6
weronika_1981

Być może, ale widać jestem nadmiernie sensytywna bo obrzydzenie wygrało z uważnością na szczegóły w tle

ocenił(a) film na 9
Agatonik

Bo rzyganie ich wszystkich zrównywało. Było niezbędne.

ocenił(a) film na 6
rafal_modzelewski

może ich zrównało fakt, ale winna była bogata znudzona pierwsza żona bo przez jej zachcianki zepsuło się "to " co spowodowało te wymioty ( zawile ,ale nie chcę spojlerować :-)

ocenił(a) film na 9
twins_filmweb

hej, a kto to?

rafal_modzelewski

Podzielam zdanie, i mogłoby go być nawet więcej, skoro niektóre osoby niezrozumiały przekazu.

weronika_1981

Chciałabyś mieć penisa zamiast pochwy??

ocenił(a) film na 6
Agatonik

Na mnie sceny o których napisałaś tak bardzo nie działały, ale moje znajome nie mogły dalej oglądać . Film banalny ? Nie , nie sądzę . Najpiękniejsze bajki i baśnie ze znanymi wszystkim morałami wydaja się banalne.

ocenił(a) film na 8
Agatonik

'Oczywiście bogaci są źli i głupi. To przecież banał.' Gdzie ty tam widzisz podzial, nie sa ani zli ani dobrzy, tak samo biedni. Biedna sprzataczka potrafi zalapac rybe i rozpalic ogien, bogaty sprzedawca broni potrafi ubijac milionowe umowy, ani to nie robi z nich madrych ani glupich. Sama raczej ryby nie zlapiesz a do miliarderow sie raczej nie zaliczasz. Podzialu na dobrych/zlych tez nie ma, obrywa sie raczej kazdemu.

ocenił(a) film na 6
dany_s

To o czym tak naprawdę jest dla Ciebie ten film?

ocenił(a) film na 8
Agatonik

Przygody pięknej, młodej i prawie bogatej pary na lądzie, wodzie i prawie bezludnej wyspie. O czym by nie byl, ważne ze bywa błyskotliwy i zabawny, to rzadkość, do tego świetnie zrealizowany i zagrany, do tego pokazuje kawałek współczesności, trochę w krzywym zwierciadle, ale jednak wbrew temu co pisałaś - co takiego złego i głupiego było chociażby w leciwej parze angielskiej od militariów? W skandynawskim informatyku? Nawet w ruskim panie „I sell shit”? Z nikogo Ostlund nie robił durni, każdy miał teoche ciepła, każdego dało się zrozumieć. Nawet jeśli Biały lotus (dla mnie najciekawszy serial ostatnich lat) byl wcześniej to niczego Trojkątowi smutku nie odbiera. Świetne, niegłupie satyry, nawet jeśli ocierające się momentami o banał.

ocenił(a) film na 6
dany_s

Dziękuję za obszerną odpowiedź. Faktycznie, błyskotliwy i zabawny był tylko do pewnego momentu. Ale to oczywiście tylko moje odczucie. Nic nie było głupiego w samych postaciach. Dla mnie "głupie" było to do czego te postaci, niosące w sobie duży potencjał zostały sprowadzone - do jednowymiarowości i ich spłaszczenia. I właśnie o to mam pretensje to tego filmu. Do zredukowania ich do klisz i stereotypów.

ocenił(a) film na 8
Agatonik

Jaki stereotyp widzisz w szefowej babci klozetowej Abi ? Poza stereotypem bogatej zblazowanej elity (bohater zbiorowy) to jakie stereotypy widzisz w poszczególnych bohaterach ? Czy one tam aby na pewno istnieją ?

ocenił(a) film na 6
thc86

No chociażby to, jak się zachowuje, gdy na chwilę dostaje władzę. Dokładnie tak samo i gdyby tylko tak zostało w następnym filmie mogłaby odgrywać te "zepsute elity". Drażni mnie już ten prostacki schemat: bogaty - zepsuty i zły; biedny - zaradny i szlachetny.

ocenił(a) film na 8
Agatonik

Jasne, może to być drażniące, ale wystarczy spojrzeć za okno na Świat, wygląda to niestety tak samo od zarania dziejów - i o tym generalnie jest ten film w postaci pastiszowej. Ja to szanuję, mnie to bawi a jednocześnie nad tym ubolewam.

ocenił(a) film na 6
thc86

To prawda, w tym filmie nie było po żadnej ze stron szlachetności. Odnosiłam się do ogólnej tendencji.

ocenił(a) film na 8
Agatonik

Oczywiście, Świat tak wygląda i jest spójny z filmową wizją poza fragmentem Twojej wypowiedzi gdzie 'biedny zaradny i szlachetny' Natomiast w filmie było biedny zaradny ale tylko w określonych okolicznościach gdzie życie wyposażyło go w określone umiejętności, w świecie elity te umiejętności są wyceniane na lewel kierowania toaletami. Szlachetności po żadnej ze stron nie odnotowałem w tym filmie

Agatonik

mnie też takie sceny nie śmieszą, dlatego pewnie nie lubię kac vegas, ale poza tym film bardzo mi się podobał, ja w przeciwieństwie do innych polubiłam bohaterów, mieli dużo wad, ale to mi nie przeszkodziło, mieli swoje dobre oblicza

ocenił(a) film na 3
Agatonik

Jest tam elipsa. Trzeba przypomnieć sobie początek filmu i to, że Yaya mówi o tym, że umie manipulować ludźmi. Yaya w ostatniej scenie wraca do starej roli.

ocenił(a) film na 9
Agatonik

A o genialnych tekstach i cytatach Woodego nie wspomnisz? Widzisz tylko rzyganie, którego wydźwięk i forma jest tak oczywista, że odbieranie go w dosłowny sposób jest przejawem ignorancji. Nie dostrzegasz w filmie świetnej alegorii czy tylko udajesz, że jej nie widzisz, gdyż prześmiewczość w nim zawarta nie wpisuje się w Twoje poglądy?

ocenił(a) film na 6
Bokciu

Dałam filmowi ocenę 6, co oznacza, że niezły. Dostrzegam bardzo dobre niektóre dialogi, prześmiewczość. Ale nic w tym odkrywczego, więc jakoś mnie nie zachwyca. A rozbudowana do granic niemożliwości część "fizjologiczna" to jak wkładanie widzowi łopatą do głowy tej "alegorii".

ocenił(a) film na 9
Agatonik

Lwia część filmów, które wysoko oceniasz nie są odkrywcze, a się nimi zachwycasz.

Bokciu

Ale przecież te cytaty to żywcem wyciągnięte z jakiejś licealnej dysputy 17 latków i to niby sprawia że ten film jest taki wyjątkowy ? Chyba już rozumiem skąd te zachwyty skoro takie coś powoduje efekt wow

ocenił(a) film na 9
Krystian_Grazda

Bo rzeczone cytaty kapitalnie opisują zgniliznę jaka toczy świat. Świetnie wpisują się w przekaz filmu i nadają mu właściwy kontekst - zadufany "inteligencie".

Bokciu

Czy każda osoba która ocenia wysoko ten film musi obrażać każdego któremu się on średnio podoba ? To nie czyni z was znawców kina

ocenił(a) film na 9
Krystian_Grazda

Ale ja nikogo nie obrażam.

ocenił(a) film na 7
Agatonik

Bezcenna rada od... taksówkarza: "Musi pan walczyć. Inaczej zostanie pan niewolnikiem. Wiem, bo sam przez to przechodziłem."

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones