PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=216784}

Kobieta w błękitnej wodzie

Lady in the Water
5,6 10 431
ocen
5,6 10 1 10431
Kobieta w błękitnej wodzie
powrót do forum filmu Kobieta w błękitnej wodzie

Co sądzicie o tej scenie, która jest również dostępna na Youtube?
http://www.youtube.com/watch?v=GlGKvVrDavk

Wg mnie mało wiarygodna i nierealistyczna, ale jednocześnie jedna z najlepszych, jakie widziałem ;)

bohopicasso

Znalazłem jeszcze to:
"Właśnie pod tą kratką na dnie basenu Cleveland odkrywa tajemny świat Story, istniejący pod Laguną. Paul Giamatti i zespół nurków pod przewodnictwem koordynatora kaskaderów Jeffa Habberstada kręcili te podwodne sceny na dwóch planach zanurzonych w zbiorniku zawierającym ponad 13 tys. hektolitrów wody. W zbiorniku, nazwanym przez ekipę „Grubą Bertą”, znajdował się sześciometrowy tunel, w którym Giamatti musiał pływać w ciemnościach bez sprzętu do oddychania, a także alkowa Story, którą Cleveland odkrywa na końcu tego długiego przejścia.

„Pierwszego dnia, kiedy wszedł do basenu, by poćwiczyć, zachowywał się w nim całkiem naturalnie” – mówi Habberstad o Giamattim, który zrobił wrażenie na kaskaderach łatwością poruszania się w wodzie i zdolnością wstrzymania oddechu na długi czas. – „Wydawało się, że nawet woli przebywać pod wodą pomiędzy kolejnymi ujęciami i tam się przygotowywać”.

Zaimprowizowaną metodę oddychania, jaką stosuje Cleveland, polegającą na wdychaniu przez słomkę powietrza spod należącej do Story kolekcji wyrobów szklanych, opracował Habberstad we własnym basenie, a potem przekazał ją Giamattiemu. (W filmie aktor zagrał to sam bez akwalungu i bez efektów specjalnych.)

„Mogliśmy z nim robić takie rzeczy, które byłyby niemożliwe w przypadku innych aktorów” – potwierdza Shyamalan. – „To było niebezpieczne. Paul nie tylko musiał wstrzymywać oddech, pływając i grając swoje sceny, ale miał też trudności z widzeniem, ponieważ w zbiorniku było bardzo ciemno, a do wody wrzucone były różne drobiny, by wyglądała ona na bardziej zabrudzoną i pełną substancji organicznych. Dodam tylko, że moje ujęcia bywają długie”."

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones