PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=216784}

Kobieta w błękitnej wodzie

Lady in the Water
5,6 10 431
ocen
5,6 10 1 10431
Kobieta w błękitnej wodzie
powrót do forum filmu Kobieta w błękitnej wodzie

To jest film familijny, z banalnym (dla niektórych uniwersalnym) przesłaniem. W kategorii film familijny dostałby ocenę przyzwoitą. Mój błąd: po 4 dużych (udanych mniej lub bardziej) filmach NSM gdzie thriller przeplatał się z ..... dramatem lekko psychologizującym spodziewałem się podobnego stylu narracji, podobnej konwencji. Zawiodłem się, słodki, naiwny filmik. Faktycznie bedtime story, bajka. Jest tu, jak w wielu bajkach, jakaś pointa, trochę bełkotu o przeznaczeniu (płycizna prawie jak w Matrix 2 i 3).
Krytycy są bezlitośni. Co broni ten film? NIC. Giamatti gra sympatycznie, ale w sposób przerysowany (porównaj do Gibsona lub Willisa czy Hurta w filmach NSM). Od razu 'łyka' historyjkę. Rozumiem że film jest w konwencji współczesnej baśni ale przydałoby się odrobinę urealnić zachowania bohaterów. Muzyka? Nic specjalnego. Zdjęcia? na poziomie. Fabuła? Po co komentować skoro to bajka....
Film jest .... nijaki, nie straszy, nie bawi, nie uczy. To oczywiście moja subiektywna ocena. Sam nie sądziłem, że jako sympatyk twórczości NSM napiszę kiedyś tak źle o jego filmie. The Village, który osobiście polubiłem, to przy LitW arcydzieło na miarę klasyków von Triera.
No to czekam teraz 2 lata na kolejny film hindusa. NIestety, coraz bardziej obniża loty.
Pewnie, że to jego prawo żeby robić taki film jaki sobie zamierzył; nie ma obowiązku nas straszyć i zaskakiwać, ale ja z kolei mam prawo zj....ć ten film. Pytam się: gdzie jest suspens? gdzie strach? Padnie odpowiedź: a w czerwonym kapturku są obecne?
pozdrawiam i jestenm ciekaw Waszego zdania.

j_kolan

"Fabuła? Po co komentować skoro to bajka.... " - nie za wiele pamiętam z dzieciństwa jak czytałem śnieżkę, ale z tego co pamiętam w bajkach fabuła jest najważniejsza. Nie będe tutaj polemizował, bo się jeszcze filmu nie oglądałem, ale za to widziałem 4 inne jego filmy (szósty zmysł, znaki, osada, niezniszczalny) i wszystkie mi się mniej lub bardziej podobały, zawsze miały coś do zaoferowania widzowi, więc chyba w przypadku lady in the water NIE MOŻE BYĆ AŻ TAK ŹLE... przynajmniej taką mam nadzieję...

ocenił(a) film na 6
j_kolan

- "trochę bełkotu o przeznaczeniu (płycizna prawie jak w Matrix 2 i 3). "
- "Rozumiem że film jest w konwencji współczesnej baśni "
- "NIestety, coraz bardziej obniża loty."
Po tych trzech zdaniach i jeszcze jednym krytycznym o Osadzie w innym wątku jeszcze bardziej zachęciłeś mnie do Lady in The water. Już nie mogę sę doczekać 8 września :)

ocenił(a) film na 4
milczacy

Hmmmm.... widzę że lubisz iść na przekór takim domorosłym krytykom jak ja. I dobrze ;-)
Uwierz mi że naprawdę bardzo lubię filmy Night'a, ale ten mógłby się nie wydarzyć. Zobacz, oceń i napisz. Ty jesteś ciekaw filmu, ja opinii na jego temat. Może coś nie tak ze mną....?

ocenił(a) film na 4
j_kolan

Do LV426:

mi też wydawało się że recenzje za oceanem są przesadzone; po obejrzeniu filmu w smutku opuściłem głowę.....

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones